Forum DZIAŁKOWIEC W  POLSCE . Strona Główna DZIAŁKOWIEC W POLSCE .
MIEJSCE SPOTKAŃ UŻYTKOWNIKÓW DZIAŁEK.PORADNIK DZIAŁKOWCA .
 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

DZIALKOWCY SIE JEDNOCZA PRZECIW PZD
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum DZIAŁKOWIEC W POLSCE . Strona Główna -> DZIAŁKI W ROD
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ELIZA
Super gwiazda
Super gwiazda


Dołączył: 17 Mar 2009
Posty: 2789
Skąd: warm-mazurskie

PostWysłany: Wto Sty 31, 2017 20:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tw48 napisał:

Halo! Ziemia! Skoro o godz. 17,03 umieszczasz mój cytat i zaraz go komentujesz "w całą Polskę" i jeszcze tego nie zauważasz, to wybacz, ale moja komórka mózgowa tego nie ogarnia. Laughing

A skąd nadajesz? Z Marsa? Z tą całą Polską to bym nie przesadzała. No chyba że o Mars idzie.

Rzecz dziwna jak Jerzy coś napisze to warto czytać i nie mam problemów ze zrozumieniem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Wto Sty 31, 2017 20:38    Temat postu:

Powrót do góry
desi
Gwiazda
Gwiazda


Dołączył: 23 Sie 2012
Posty: 778

PostWysłany: Sro Lut 01, 2017 09:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jerzy napisał:
Desi, a co Ty zaś z tym bezdomnym?


http://www.expressilustrowany.pl/lodz/a/zwloki-mezczyzny-przy-ul-dabrowskiego-zdjecia,11721222/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
desi
Gwiazda
Gwiazda


Dołączył: 23 Sie 2012
Posty: 778

PostWysłany: Sro Lut 01, 2017 09:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tw48 napisał:
desi napisał:

TW czy ty jestes taki naiwny czy co????
nie odpowiedziałeś - jaka była podstawa prawna powstania PZD w latach 80 tych?

Chyba jestem naiwny skoro odpowiadam na tego typu pytania.
Oto odpowiedź - Dz.U. Nr 12, poz. 58 z 6 maja 1981 r. Wnioski są dla mnie oczywiste, a więc i dla naiwnych "tyż". Wink

podstawa powstania PZD była ustawa z 1981
"Ustawa z dnia 6 maja 1981 r. o pracowniczych ogrodach działkowych"

no to masz odpowiedź jak można zlikwidować PZD - ustawą
ustawa powołali PZD i ustawą można będzie je zlikwidować

tylko mi nie pisz że jeszcze jej nie ma - to jest tylko kwestia czasu

przed 1981 też nie było ustawy tworzącej PZD ale powstała

dlatego tak się boicie - aktualna władza może to zrobić i będzie "po ptokach"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tw48
Super gwiazda
Super gwiazda


Dołączył: 15 Gru 2012
Posty: 1566
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sro Lut 01, 2017 09:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj Jerzy! Ja zauważam i doceniam poszukiwaczy "argumentów".
Natomiast o wyimaginowanych procedurach prawnych nie zamierzam dyskutować. Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
desi
Gwiazda
Gwiazda


Dołączył: 23 Sie 2012
Posty: 778

PostWysłany: Sro Lut 01, 2017 12:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tw48 napisał:
Oj Jerzy! Ja zauważam i doceniam poszukiwaczy "argumentów".
Natomiast o wyimaginowanych procedurach prawnych nie zamierzam dyskutować. Wink


zapewniam Cię że inni będą nad tym dyskutować - i doprowadzą do likwidacji PZD i znajda właściwe argumenty

a swoją drogą skoro nie chcesz o tym dyskutować to dlaczego PZD wszem i wobec grzmi że aktualna ustawa o ROD jest bardzo dobra i żeby jej nie zmieniać

przecież to tylko "wyimaginowane" (wg PZD) oskarżenia pojawiające się w środkach masowego przekazu

czego tak się boicie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tw48
Super gwiazda
Super gwiazda


Dołączył: 15 Gru 2012
Posty: 1566
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sro Lut 01, 2017 12:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

desi napisał:

http://www.expressilustrowany.pl/lodz/a/zwloki-mezczyzny-przy-ul-dabrowskiego-zdjecia,11721222/

Jeśli to mają być argumenty to faktycznie - aż strach się bać.
Może to trudne, ale proponuję powrócić do dyskusji o faktach, o przepisach obowiązujących (a nie pobożnych życzeniach), o planach i celach jednoczących się przeciwko PZD. Oczywiście warto wspomnieć co będzie dalej z ogrodami po rozwiązaniu tego stowarzyszenia i jak to prawnie unormować.
Przecież takie informacje są podstawą do jednoczenia się. Czemu nie...
Jestem działkowcem i obawiam się, a wręcz boję, że niebawem na horyzoncie ogrodów PZD pojawią się buldożery. Crying or Very sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ELIZA
Super gwiazda
Super gwiazda


Dołączył: 17 Mar 2009
Posty: 2789
Skąd: warm-mazurskie

PostWysłany: Sro Lut 01, 2017 16:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tw48 napisał:

Może to trudne, ale proponuję powrócić do dyskusji o faktach, o przepisach obowiązujących (a nie pobożnych życzeniach), o planach i celach jednoczących się przeciwko PZD. Oczywiście warto wspomnieć co będzie dalej z ogrodami po rozwiązaniu tego stowarzyszenia i jak to prawnie unormować.
Przecież takie informacje są podstawą do jednoczenia się. Czemu nie...
Jestem działkowcem i obawiam się, a wręcz boję, że niebawem na horyzoncie ogrodów PZD pojawią się buldożery. Crying or Very sad

Przepraszam bardzo ale nie zgadzam się i już. Nie jesteśmy tu po to aby nas szkolić w kierunku tresowanego psa czyli waruj i do nogi itp. tw48 mam wrażenie że zachowuje się jak treser. Nie chcę dyskutować o istniejących przepisach bo są marne ( stworzone przez PZD głównie). Jerzy wielokrotnie wykazał że zastanawia się na różnymi rozwiązaniami często traktowanymi przez naszego eksperta jako kombinowanie. Nieprawda, myślenie o nowych rozwiązaniach to przyszłość gdyby nie to tkwilibyśmy w tym samym miejscu. Osobiście niepotrzebne mi są analizy obowiązującego prawa kto z działkowców to analizuje, no chyba że znajdzie się w trudnej sytuacji prawnej, a tak te analizy to cecha charakterystyczna tzw. aktywu PZD. Jerzy Twoje pomysły i spostrzeżenia są ciekawe i ludzkie tw48 buja się na paragrafach i próbuje nas tresować. Ja jako osoba niezależna mówię nie tresurze i mam nadzieję że wielu z nas tak to czuje. Po co i z kim mam się jednoczyć? Po co nam masy myślące tak samo? Buldożery nie są straszne jeśli PZD wypłaci ludziom należne odszkodowania a wiemy, że tak nie jest. Ten złodziejski związek pasożytuje na czym się da. I treser próbuje nas do niego przekonać. Lasy wycinają, sadzą, budynki budują, burzą, ludzie się rodzą i umierają takie jest życie. Generalnie zasada powinna być taka róbmy tak aby nam żyło się lepiej, a w PZD nie będzie lepiej. I mam nadzieję jak Desi, że przyjdzie czas na ostateczne rozwiązanie związku, niepotrzebnego i nielubianego.
A teraz wystąpi tw48 i powie że pomieszanie z poplątaniem, ja osobiście tracę już cierpliwość żeby czytać co ten treser tu wypisuje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jerzy
Moderator
Moderator


Dołączył: 04 Sty 2009
Posty: 1752
Skąd: Południe

PostWysłany: Sro Lut 01, 2017 18:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Eliza, Dziękuje za dobre słowo, - jestem prostym działkowcem, Tw48 jest prawnikiem - każdy mówi swoim językiem Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tw48
Super gwiazda
Super gwiazda


Dołączył: 15 Gru 2012
Posty: 1566
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sro Lut 01, 2017 18:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jesteśmy w temacie "działkowcy się jednoczą przeciw PZD" i chyba o tym dyskutujemy.
Jednoczyć się "przeciw" to trochę za mało. Warto przybliżyć zadania, sposób realizacji, otoczkę prawną i co dalej?
Można się wyodrębnić i ja to doskonale rozumiem. Niestety w moim ogrodzie nie ma warunków, by być "na swoim" i wielokrotnie o tym pisałem. Ale nie dociera do mnie w jakim celu można się jednoczyć przeciw PZD? A nawet jeśli niektórym marzy się likwidacja PZD to jak to wygląda od strony prawnej? Jeśli ktoś pisze, że można uchwalić odpowiednie przepisy to może na początek niech postudiuje Konstytucję.
Poza tym na horyzoncie widzę próby jednoczenia się przeciw: PZŁ, PZW...tam też nie będzie lepiej, a nawet bywa nieludzko (zdaniem niektórych).
Jak słucham "kwitnącą dolinę" to mam wrażenie młócenia słomy. A co cię nie zniszczy, to cię wzmocni. Cool
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ELIZA
Super gwiazda
Super gwiazda


Dołączył: 17 Mar 2009
Posty: 2789
Skąd: warm-mazurskie

PostWysłany: Sro Lut 01, 2017 19:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jerzy napisał:
Eliza, Dziękuje za dobre słowo, - jestem prostym działkowcem, Tw48 jest prawnikiem - każdy mówi swoim językiem Wink

No tak ale to nie jest forum prawne, ja mam osobiście wrażenie że mamy nieustanna próbę manipulacji. tw48 nie jesteśmy takimi idiotami jak sobie myślisz. Konstytucja posiada zapisy bardzo ogólne o prawach o wolności o prawie do równego traktowania itd. Co tam zmieniać ???? I po co przecież Konstytucja zawiera to co powinna. Rzecz w tym że po drodze niżej dzieje się źle. Ja stoję na stanowisku od dawna to podkreślam że prawo tworzą ludzie i prawo może przez ludzi być zmienione w pewnych granicach . Nie stoję na stanowisku niezmienności zapisów prawa bo to niemożliwe. Życie to ruch, zmiana dynamika i ta zmiana dotyczy wszystkiego co nas otacza. Nie znoszę jak ktoś mnie przekonuje do czegoś absurdalnego dlatego że jest to np w ustawie czy uchwale.Nie lubię jak ktoś mnie przekonuje że jego interpretacja jest prawidłowa. Nie mam zamiaru zagłębiać się w przepisy, stanowiska wymyślone przez PZD, ponieważ jest to organizacja która nie szanuje nikogo oprócz siebie. Gdyby wszyscy szanowali prawo i innych ludzi więzienia byłyby puste a policja nie miałaby co robić. Poszukiwanie rozwiązań prawnych oraz różnych luk w prawie to jest wyzwanie i niekoniecznie te luki mają być wykorzystywane ze złym zamiarem. Dlatego jak tw48 ciągle pisze "mrzonki absurd odwracanie kota ogonem" to jest próbą tresury. Jak może ktoś mi mówić o szanowaniu prawa skoro wbrew prawu postępuje? Może się powtórzę ale pisałam nie raz że PZD po raz kolejny napisało samo dla siebie ustawę a teraz zmusza ludzi do jej szanowania przez takie osoby jak np tw48. Jak można mówić o poszanowaniu prawa skoro tworzy się go pod własne koryto? O czym tu właściwie dyskutować? Ja raczej nie będę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jerzy
Moderator
Moderator


Dołączył: 04 Sty 2009
Posty: 1752
Skąd: Południe

PostWysłany: Czw Lut 02, 2017 07:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oto kolejny przykład "troski" Rady Krajowej o działkowców:

...Od 1 lutego 2017 roku w Krajowej Radzie pracę rozpoczęło Biuro Prawne Polskiego Związku Działkowców, które zostało powołane decyzją Prezydium KR PZD. Jego powstanie jest odpowiedzią na potrzeby struktur związkowych oraz coraz większej ilości spraw o charakterze prawnym, które potrzebują nie tylko stałego nadzoru, ale także sprawnego i rzeczowego analizowania oraz merytorycznego opracowywania. Dyrektorem Biura został mec. Bartłomiej Piech, zaś zastępca dyrektora mec. Tomasz Terlecki. W biurze pracować będzie w sumie czterech prawników. (...)

Kolejne struktury, kolejne etaty... TW48, nie ma Ciebie w ww składzie?
Ciekawe- na jakich zasadach ww prawnicy dotychczas funkcjonowali w PZD? W końcu pracowali dotychczas bardzo wydajnie i owocnie (przykład - opracowanie Ustawy o ROD). Co było powodem utworzenia BIURA PRAWNEGO? Co z prawnikami których obecnie zatrudniają Zarządy Okręgowe PZD?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tw48
Super gwiazda
Super gwiazda


Dołączył: 15 Gru 2012
Posty: 1566
Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw Lut 02, 2017 09:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jerzy - jestem emerytem i "dla treningu" siedzę w przepisach żeby nie wyjść z wprawy i nie zapomnieć profesji. Nigdy nie byłem etatowym działaczem PZD i nie będę, jedynie byłem członkiem komisji samorządowo-prawnej okręgowego zarządu (obecnie w komisji ds. gruntów). Wielokrotnie analizowałem projekty aktów prawnych, a w tym ustawę o ROD, statut, regulamin. Bardzo dużo krytycznych uwag wnosiłem na piśmie (np. do KRS), w czasie spotkań, wystąpień itp. Jak już kiedyś wspomniałem - nawet wśród członków okręgowego zarządu (funkcje społeczne) nie mam zrozumienia, poparcia, bo znajomość prawa, a tym bardziej interpretacja jest żadna. Jestem w okręgowym zarządzie kimś w rodzaju żandarma, który czuwa, by działacze przestrzegali obowiązujące przepisy, właściwie je interpretowali i nie zagalopowali się w radosnej twórczości. To trudna, a zarazem konfliktowa funkcja, ale to także mój wybór. Lubię płynąć pod prąd, jak większość niezależnych prawników.
Jak mi ktoś na forum zarzuca, że jestem wysłannikiem, tubą propagandową PZD itp to bardzo mnie to bawi i zachęca do dalszej polemiki.
Przecież w dzisiejszych czasach bez wroga nie da się żyć, nic zrobić. Trzeba na kimś odreagować, przysłowiowe "psy wieszać". Tak wielki związek, a na forum jedyna tuba, która wcale nie kryje, że jest członkiem okręgowego zarządu. A ja mam przednią zabawę i dobry trening.
Szkoda, że tak nieuważnie czytacie moje wpisy. Unikam własnych, krytycznych ocen, bo na forum niczego nie zmienię, a dostarczę "wodę na młyn". Ale czasem coś krytycznego napiszę i już do tego nie powracam. Natomiast na chłodno analizuję przepisy mając nadzieje, że ułatwię umiejętne i skuteczne ich zastosowanie w codziennym życiu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
desi
Gwiazda
Gwiazda


Dołączył: 23 Sie 2012
Posty: 778

PostWysłany: Czw Lut 02, 2017 09:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ELIZA napisał:
Jerzy napisał:
Eliza, Dziękuje za dobre słowo, - jestem prostym działkowcem, Tw48 jest prawnikiem - każdy mówi swoim językiem Wink

No tak ale to nie jest forum prawne, ja mam osobiście wrażenie że mamy nieustanna próbę manipulacji. tw48 nie jesteśmy takimi idiotami jak sobie myślisz. Konstytucja posiada zapisy bardzo ogólne o prawach o wolności o prawie do równego traktowania itd. Co tam zmieniać ???? I po co przecież Konstytucja zawiera to co powinna. Rzecz w tym że po drodze niżej dzieje się źle. Ja stoję na stanowisku od dawna to podkreślam że prawo tworzą ludzie i prawo może przez ludzi być zmienione w pewnych granicach . Nie stoję na stanowisku niezmienności zapisów prawa bo to niemożliwe. Życie to ruch, zmiana dynamika i ta zmiana dotyczy wszystkiego co nas otacza. Nie znoszę jak ktoś mnie przekonuje do czegoś absurdalnego dlatego że jest to np w ustawie czy uchwale.Nie lubię jak ktoś mnie przekonuje że jego interpretacja jest prawidłowa. Nie mam zamiaru zagłębiać się w przepisy, stanowiska wymyślone przez PZD, ponieważ jest to organizacja która nie szanuje nikogo oprócz siebie. Gdyby wszyscy szanowali prawo i innych ludzi więzienia byłyby puste a policja nie miałaby co robić. Poszukiwanie rozwiązań prawnych oraz różnych luk w prawie to jest wyzwanie i niekoniecznie te luki mają być wykorzystywane ze złym zamiarem. Dlatego jak tw48 ciągle pisze "mrzonki absurd odwracanie kota ogonem" to jest próbą tresury. Jak może ktoś mi mówić o szanowaniu prawa skoro wbrew prawu postępuje? Może się powtórzę ale pisałam nie raz że PZD po raz kolejny napisało samo dla siebie ustawę a teraz zmusza ludzi do jej szanowania przez takie osoby jak np tw48. Jak można mówić o poszanowaniu prawa skoro tworzy się go pod własne koryto? O czym tu właściwie dyskutować? Ja raczej nie będę.


nic dodać nic ująć
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tw48
Super gwiazda
Super gwiazda


Dołączył: 15 Gru 2012
Posty: 1566
Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw Lut 02, 2017 09:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Elizo - skoro ustawa o ROD jest zła to zachęcam do dyskusji i wskazanie propozycji zmian niektórych "złych" przepisów. Posługiwanie się ogólnikami w ocenach pachnie krytykanctwem i niczego nie wnosi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jerzy
Moderator
Moderator


Dołączył: 04 Sty 2009
Posty: 1752
Skąd: Południe

PostWysłany: Czw Lut 02, 2017 10:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Art.74.
4. Wniosek, o którym mowa w ust. 2, może zostać złożony nie wcześniej niż w terminie 24 miesięcy od dnia ostatniego zebrania zwołanego w celu, o którym mowa w art. 69 ust. 1. Przepisy art. 69 ust. 2 i art. 70–73 stosuje się odpowiednio.


Dla mnie 2 letni termin do następnego zebrania secesyjnego nie ma żadnego uzasadnienia. Góra 6-scio miesięczny termin byłby właściwy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Czw Lut 02, 2017 10:21    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum DZIAŁKOWIEC W POLSCE . Strona Główna -> DZIAŁKI W ROD Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 4 z 6
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

DZIAŁKOWIEC W  POLSCE .  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group