Forum DZIAŁKOWIEC W  POLSCE . Strona Główna DZIAŁKOWIEC W POLSCE .
MIEJSCE SPOTKAŃ UŻYTKOWNIKÓW DZIAŁEK.PORADNIK DZIAŁKOWCA .
 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kwasy Huminowe/humusowe

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum DZIAŁKOWIEC W POLSCE . Strona Główna -> NAWOŻENIE.KOMPOST.GLEBA.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy stosujesz w swoim ogrodzie/ na dzialce/ uprawach produkty zawierające kwasy huminowe/humusowe
tak
25%
 25%  [ 1 ]
nie
75%
 75%  [ 3 ]
Wszystkich Głosów : 4

Autor Wiadomość
KOMOS



Dołączył: 16 Paź 2015
Posty: 1
Skąd: Lublin

PostWysłany: Pią Paź 16, 2015 10:25    Temat postu: Kwasy Huminowe/humusowe Odpowiedz z cytatem

Witam
Założyłem ten wątek po to, aby podzielić się swoimi obserwacjami i tym, co stosuję u siebie na działce i nie tylko.
Zacząłem stosować u siebie produkty oparte o kwasy huminowe. Wiadomo na rynku jest dużo, ale coś z tego trzeba wybrać czytałem sporo na temat produktów: rossahumus, humus aktiv, biohumusy, lignohumat, humac agro, rokohumin i wiele innych, których nazw nie pamiętam. Po zapoznaniu się z opisami tych produktów zacząłem się zastanawiać, który z nich będzie dobry i w który warto zainwestować. Nie ukrywam, że wybór był bardzo ciężki, brałem pod uwagę różne czynniki cenę, zawartość kwasów huminowych, łatwość stosowania, ilość kwasów huminowych, jaką wniesiemy na konkretny obszar np. na 1 ar stosując zalecane dawki produktów. Po przeanalizowaniu tych wszystkich rzeczy mój wybór padł na Humac Agro. Teraz wiem, że dobrze wybrałem, bo jestem zadowolony.
Przy okazji na warzywach sprawdzałem działanie dolistne nawozów, które zawierają kwasy huminowe w swoim składzie i nie ukrywam najlepszy efekt uzyskałem ze stosowania Rokohuminu warzywa, pozostałe produkty też zadziałały, ale najbardziej podobało mi się działanie dolistne rokohuminu.
Czekam na wasze spostrzeżenia dotyczące stosowania produktów zawierające kwasy huminowe/humusowe
_________________
KOMOSIK
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Pią Paź 16, 2015 10:25    Temat postu:

Powrót do góry
Kazik
MEGA GWIAZDA
MEGA GWIAZDA


Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 4636
Skąd: centrum

PostWysłany: Pią Paź 16, 2015 16:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Napisz coś więcej w tym temacie - podziel się z nami swoimi doświadczeniami w stosowaniu produktów opartych o kwasy huminowe.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Andre
MEGA GWIAZDA
MEGA GWIAZDA


Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 16683

PostWysłany: Pią Lis 13, 2015 19:12    Temat postu: Re: Kwasy Huminowe/humusowe Odpowiedz z cytatem

KOMOS napisał:
...Czekam na wasze spostrzeżenia dotyczące stosowania produktów zawierające kwasy huminowe/humusowe

A my na podzielenie się przez Ciebie swoimi doświadczeniami. Podejrzewam jednak, że nie doczekamy się ich - bo to tylko reklama. Idea
_________________
działka Andre
Andrzej
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
banita_bis
Administrator


Dołączył: 21 Sty 2015
Posty: 1562
Skąd: Dolnoślązak, Góry Olbrzymie

PostWysłany: Pią Lis 13, 2015 20:01    Temat postu: Re: Kwasy Huminowe/humusowe Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A my na podzielenie się przez Ciebie swoimi doświadczeniami. Podejrzewam jednak, że nie doczekamy się ich - bo to tylko reklama. Idea
Laughing
Uprzedziłeś mnie. Zaraz pojawi sie sklep, w któym ten szajs będzie do nabycia.
Pozdrawiam!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kuhara
Średnia gwiazdka
Średnia gwiazdka


Dołączył: 27 Maj 2015
Posty: 89

PostWysłany: Pon Lis 14, 2016 09:09    Temat postu: Re: Kwasy Huminowe/humusowe Odpowiedz z cytatem

Ja stosuję na działce z powodzeniem kwasy huminowe/humusowe.
Nazywa się to kompost. Jak kto chce, to sprzedam za 20 zł za worek 50l (bez kosztów transportu), kontakt na PW.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nn.tomasz
Mała gwiazdka
Mała gwiazdka


Dołączył: 09 Mar 2021
Posty: 22

PostWysłany: Pon Cze 21, 2021 17:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teraz jest dużo różnych środków na bazie kwasów humusowych/huminowch. Ja w końcu sprawdziłem i najbardziej się opłaca kupować florahumus. Wychodzi niecałe 30 zł na hektar. A 15 mililitrów do 10 litrowej konewki. Mają małe butelki, więc nie trzeba od razu całego baniaka kupować i robić niepotrzebnych zapasów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Pon Cze 21, 2021 17:07    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum DZIAŁKOWIEC W POLSCE . Strona Główna -> NAWOŻENIE.KOMPOST.GLEBA. Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

DZIAŁKOWIEC W  POLSCE .  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group