| Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat |
| Autor |
Wiadomość |
Barbara1 Gwiazda


Dołączył: 30 Wrz 2008 Posty: 1077 Skąd: kuj-pom
|
Wysłany: Nie Lis 23, 2008 21:37 Temat postu: Jakie roślinki zabezpieczacie na zimę? |
|
|
Ja dużo roślin nie zabezpieczam, ponieważ stosuję na mojej działce drakońskie warunki uprawy
Dzisiaj usypałam kopczyki na takich roślinach:
>złotnicy
>trytomi
>dziurawcu
>lobeli
>hortensjach ogrodowych
>winogronach, malinach, jeżynie
>zawilcu japońskim
Dodatkowo zabezpieczyłam letnią agrowłókniną hortensje ogrodowe, dziurawca, trytomę i azalię japońską.
Azalie wielkokwiatowe i rododendrony zabezpieczę przed wiatrem dopiero gdy się bardziej schłodzi. _________________ Pozdrawiam
Śpieszmy się kochać ludzi... tak szybko odchodzą |
|
| Powrót do góry |
|
 |
Reklama
|
Wysłany: Nie Lis 23, 2008 21:37 Temat postu: |
|
|
|
|
| Powrót do góry |
|
 |
Mariola Gwiazda


Dołączył: 19 Wrz 2008 Posty: 583 Skąd: Białystok
|
Wysłany: Nie Lis 23, 2008 21:53 Temat postu: |
|
|
Hortensji i Azalii jeszcze nie zabezpieczałam a Rododendrona nigdy nie owijałam agrowłókniną a mam go 6 lat. _________________ POZDRAWIAM CIEPLUTKO MARIOLA
 |
|
| Powrót do góry |
|
 |
Barbara1 Gwiazda


Dołączył: 30 Wrz 2008 Posty: 1077 Skąd: kuj-pom
|
Wysłany: Nie Lis 23, 2008 22:06 Temat postu: |
|
|
Mariolu ja azalię japońską tylko, ponieważ jest ona bardzo wrażliwa.
Później zabezpieczę rododendron, bo ten cwaniak też nie lubi zimna.
 _________________ Pozdrawiam
Śpieszmy się kochać ludzi... tak szybko odchodzą |
|
| Powrót do góry |
|
 |
Barbara1 Gwiazda


Dołączył: 30 Wrz 2008 Posty: 1077 Skąd: kuj-pom
|
Wysłany: Pon Gru 08, 2008 00:04 Temat postu: |
|
|
Tak wyglądają chochoły na hortensjach.
Tylko co to będzie jak w niedługim czasie nie przyjdzie ochłodzenie?
 _________________ Pozdrawiam
Śpieszmy się kochać ludzi... tak szybko odchodzą |
|
| Powrót do góry |
|
 |
Zgredzica59 Gwiazda


Dołączył: 18 Wrz 2008 Posty: 414 Skąd: woj.śląskie
|
Wysłany: Pon Gru 08, 2008 00:21 Temat postu: |
|
|
| Ja na razie wrzosy,wrzośce ,rododendrony i azalie obsypałam korą w zeszłym roku nie owijałam ich i kwitły.Jak zapowiedzą przez dłuższy okres silne mrozy to wtedy owinę.Kopce usypałam tylko młodym różom i powojnikom zapomniałam o budlei ,milinie .Nie owinełam tez jeszcze ani trytom ani lawend . |
|
| Powrót do góry |
|
 |
Barbara1 Gwiazda


Dołączył: 30 Wrz 2008 Posty: 1077 Skąd: kuj-pom
|
Wysłany: Pon Gru 08, 2008 00:29 Temat postu: |
|
|
Gabi bo to jeszcze jest za wcześnie na "szczelne" zabezpieczanie roślin.
Dopiero kiedy zapowiedzą stałą falę mrozów.
Ja ze względu na fakt,
że mam nie za ciekawy dojazd do działki
i problemy rodzinne muszę robić wtenczas na działce kiedy pozwala mi na to czas a nie potrzeba. _________________ Pozdrawiam
Śpieszmy się kochać ludzi... tak szybko odchodzą |
|
| Powrót do góry |
|
 |
Andre MEGA GWIAZDA


Dołączył: 24 Paź 2008 Posty: 16688
|
Wysłany: Pon Gru 08, 2008 14:33 Temat postu: |
|
|
| Barbara1 napisał: | | ...Tylko co to będzie jak w niedługim czasie nie przyjdzie ochłodzenie? ... |
Ja bym na razie rozszczelnił te zabezpieczenia od góry. _________________ działka Andre
Andrzej |
|
| Powrót do góry |
|
 |
administrator Administrator

Dołączył: 07 Wrz 2008 Posty: 7988 Skąd: Śląsk
|
|
| Powrót do góry |
|
 |
administrator Administrator

Dołączył: 07 Wrz 2008 Posty: 7988 Skąd: Śląsk
|
Wysłany: Pon Gru 29, 2008 10:56 Temat postu: |
|
|
Dzisiaj jadę na działkę zabrać z komórki karpy dalii.
Mam je tam zabezpieczone w skrzynkach.
Teraz już robi się zdecydowanie zbyt zimno,zatem przeprowadzka do piwnicy w domu.
Mieszkam w" starych zasobach" więc piwnica jest chłodna. _________________ Pozdrawiam -Maria
Przestrzegaj praw autorskich.
https://www.facebook.com/pages/Dzia%C5%82kowiec-w-Polsce-Forum/1374661736135118 |
|
| Powrót do góry |
|
 |
administrator Administrator

Dołączył: 07 Wrz 2008 Posty: 7988 Skąd: Śląsk
|
|
| Powrót do góry |
|
 |
Andre MEGA GWIAZDA


Dołączył: 24 Paź 2008 Posty: 16688
|
Wysłany: Pon Gru 29, 2008 15:02 Temat postu: |
|
|
One są bardzo nieodporne na minusowe temperatury nawet minimalnie poniżej zera. Nie wiem czy nie zmarzły w czasie przechowywania w komórce?
Czy były zabezpieczone z bryłą ziemi? _________________ działka Andre
Andrzej |
|
| Powrót do góry |
|
 |
administrator Administrator

Dołączył: 07 Wrz 2008 Posty: 7988 Skąd: Śląsk
|
|
| Powrót do góry |
|
 |
Andre MEGA GWIAZDA


Dołączył: 24 Paź 2008 Posty: 16688
|
Wysłany: Pon Gru 29, 2008 15:16 Temat postu: |
|
|
To wszystko zależy jakie były temperatury minusowe w nocy u Ciebie. U mnie część przemarzło w ubiegłym roku i nie było tego widać po nich. Trzymałem niektóre w piwnicy na działce przez okres zimowy. Po prostu nie odbiły wiosną. Dobrze, że miałem ich wtedy dużo. _________________ działka Andre
Andrzej |
|
| Powrót do góry |
|
 |
Biga Większa gwiazdka

Dołączył: 10 Gru 2008 Posty: 229 Skąd: Śląskie
|
Wysłany: Pon Gru 29, 2008 18:15 Temat postu: |
|
|
Ja część swoich roślin w doniczkach zadołowałam w folii i dodatkowo okryłam włókniną.
Zobaczymy jak przezimują, mam nadzieję że dobrze.
A reszta, tzn róże, lawenda i inne, okopcowane i zabezpieczone włókniną. _________________ Pozdrawiam Gabi |
|
| Powrót do góry |
|
 |
Andre MEGA GWIAZDA


Dołączył: 24 Paź 2008 Posty: 16688
|
Wysłany: Czw Sty 01, 2009 18:13 Temat postu: |
|
|
Dziś zabezpieczyłem agrowłókniną hortensje. Na jedną z nich na próbę założyłem worek lniany.
A jak zabezpieczacie na zimę ketmię syryjską (hibiskus). Czy wystarczy zrobić kopczyk z liści i łęt? _________________ działka Andre
Andrzej |
|
| Powrót do góry |
|
 |
Reklama
|
Wysłany: Czw Sty 01, 2009 18:13 Temat postu: |
|
|
|
|
| Powrót do góry |
|
 |
|