Forum DZIAŁKOWIEC W  POLSCE . Strona Główna DZIAŁKOWIEC W POLSCE .
MIEJSCE SPOTKAŃ UŻYTKOWNIKÓW DZIAŁEK.PORADNIK DZIAŁKOWCA .
 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jakie roślinki zabezpieczacie na zimę?
Idź do strony 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum DZIAŁKOWIEC W POLSCE . Strona Główna -> ROŚLINY OZDOBNE
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Barbara1
Gwiazda
Gwiazda


Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 1077
Skąd: kuj-pom

PostWysłany: Nie Lis 23, 2008 21:37    Temat postu: Jakie roślinki zabezpieczacie na zimę? Odpowiedz z cytatem

Ja dużo roślin nie zabezpieczam, ponieważ stosuję na mojej działce drakońskie warunki uprawy Very Happy
Dzisiaj usypałam kopczyki na takich roślinach:
>złotnicy
>trytomi
>dziurawcu
>lobeli
>hortensjach ogrodowych
>winogronach, malinach, jeżynie
>zawilcu japońskim
Dodatkowo zabezpieczyłam letnią agrowłókniną hortensje ogrodowe, dziurawca, trytomę i azalię japońską.
Azalie wielkokwiatowe i rododendrony zabezpieczę przed wiatrem dopiero gdy się bardziej schłodzi.
_________________
Pozdrawiam

Śpieszmy się kochać ludzi... tak szybko odchodzą
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Nie Lis 23, 2008 21:37    Temat postu:

Powrót do góry
Mariola
Gwiazda
Gwiazda


Dołączył: 19 Wrz 2008
Posty: 583
Skąd: Białystok

PostWysłany: Nie Lis 23, 2008 21:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hortensji i Azalii jeszcze nie zabezpieczałam a Rododendrona nigdy nie owijałam agrowłókniną a mam go 6 lat.
_________________
POZDRAWIAM CIEPLUTKO MARIOLA



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Barbara1
Gwiazda
Gwiazda


Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 1077
Skąd: kuj-pom

PostWysłany: Nie Lis 23, 2008 22:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mariolu ja azalię japońską tylko, ponieważ jest ona bardzo wrażliwa.



Później zabezpieczę rododendron, bo ten cwaniak też nie lubi zimna.


_________________
Pozdrawiam

Śpieszmy się kochać ludzi... tak szybko odchodzą
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Barbara1
Gwiazda
Gwiazda


Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 1077
Skąd: kuj-pom

PostWysłany: Pon Gru 08, 2008 00:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak wyglądają chochoły na hortensjach.
Tylko co to będzie jak w niedługim czasie nie przyjdzie ochłodzenie?


_________________
Pozdrawiam

Śpieszmy się kochać ludzi... tak szybko odchodzą
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Zgredzica59
Gwiazda
Gwiazda


Dołączył: 18 Wrz 2008
Posty: 414
Skąd: woj.śląskie

PostWysłany: Pon Gru 08, 2008 00:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja na razie wrzosy,wrzośce ,rododendrony i azalie obsypałam korą w zeszłym roku nie owijałam ich i kwitły.Jak zapowiedzą przez dłuższy okres silne mrozy to wtedy owinę.Kopce usypałam tylko młodym różom i powojnikom zapomniałam o budlei ,milinie .Nie owinełam tez jeszcze ani trytom ani lawend .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Barbara1
Gwiazda
Gwiazda


Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 1077
Skąd: kuj-pom

PostWysłany: Pon Gru 08, 2008 00:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gabi bo to jeszcze jest za wcześnie na "szczelne" zabezpieczanie roślin.
Dopiero kiedy zapowiedzą stałą falę mrozów.
Ja ze względu na fakt,
że mam nie za ciekawy dojazd do działki
i problemy rodzinne muszę robić wtenczas na działce kiedy pozwala mi na to czas a nie potrzeba.
_________________
Pozdrawiam

Śpieszmy się kochać ludzi... tak szybko odchodzą
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Andre
MEGA GWIAZDA
MEGA GWIAZDA


Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 16688

PostWysłany: Pon Gru 08, 2008 14:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Barbara1 napisał:
...Tylko co to będzie jak w niedługim czasie nie przyjdzie ochłodzenie? ...

Ja bym na razie rozszczelnił te zabezpieczenia od góry.
_________________
działka Andre
Andrzej
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
administrator
Administrator


Dołączył: 07 Wrz 2008
Posty: 7988
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Czw Gru 25, 2008 15:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Śnieg pada,usypie dobrą kołderkę dla roślin.
To najlepsza izolacja termiczna.
_________________
Pozdrawiam -Maria
Przestrzegaj praw autorskich.
https://www.facebook.com/pages/Dzia%C5%82kowiec-w-Polsce-Forum/1374661736135118
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
administrator
Administrator


Dołączył: 07 Wrz 2008
Posty: 7988
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Pon Gru 29, 2008 10:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj jadę na działkę zabrać z komórki karpy dalii.
Mam je tam zabezpieczone w skrzynkach.
Teraz już robi się zdecydowanie zbyt zimno,zatem przeprowadzka do piwnicy w domu.
Mieszkam w" starych zasobach" więc piwnica jest chłodna.
_________________
Pozdrawiam -Maria
Przestrzegaj praw autorskich.
https://www.facebook.com/pages/Dzia%C5%82kowiec-w-Polsce-Forum/1374661736135118
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
administrator
Administrator


Dołączył: 07 Wrz 2008
Posty: 7988
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Pon Gru 29, 2008 14:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No ,zrobione.Już nie martwię sie o moje np.kanny.
Jeszcze u mnie nie kwitły,a byłoby szkoda zmarnować. Rolling Eyes
_________________
Pozdrawiam -Maria
Przestrzegaj praw autorskich.
https://www.facebook.com/pages/Dzia%C5%82kowiec-w-Polsce-Forum/1374661736135118
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Andre
MEGA GWIAZDA
MEGA GWIAZDA


Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 16688

PostWysłany: Pon Gru 29, 2008 15:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

One są bardzo nieodporne na minusowe temperatury nawet minimalnie poniżej zera. Nie wiem czy nie zmarzły w czasie przechowywania w komórce?
Czy były zabezpieczone z bryłą ziemi?
_________________
działka Andre
Andrzej
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
administrator
Administrator


Dołączył: 07 Wrz 2008
Posty: 7988
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Pon Gru 29, 2008 15:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O tak,oprócz tego były w skrzynce,
a tą nakryłam dobrze starymi chodnikami.
Wyglądają zdrowo,pozostałe również.
_________________
Pozdrawiam -Maria
Przestrzegaj praw autorskich.
https://www.facebook.com/pages/Dzia%C5%82kowiec-w-Polsce-Forum/1374661736135118
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Andre
MEGA GWIAZDA
MEGA GWIAZDA


Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 16688

PostWysłany: Pon Gru 29, 2008 15:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To wszystko zależy jakie były temperatury minusowe w nocy u Ciebie. U mnie część przemarzło w ubiegłym roku i nie było tego widać po nich. Trzymałem niektóre w piwnicy na działce przez okres zimowy. Po prostu nie odbiły wiosną. Dobrze, że miałem ich wtedy dużo.
_________________
działka Andre
Andrzej
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Biga
Większa gwiazdka
Większa gwiazdka


Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 229
Skąd: Śląskie

PostWysłany: Pon Gru 29, 2008 18:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja część swoich roślin w doniczkach zadołowałam w folii i dodatkowo okryłam włókniną.
Zobaczymy jak przezimują, mam nadzieję że dobrze.
A reszta, tzn róże, lawenda i inne, okopcowane i zabezpieczone włókniną.
_________________
Pozdrawiam Gabi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Andre
MEGA GWIAZDA
MEGA GWIAZDA


Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 16688

PostWysłany: Czw Sty 01, 2009 18:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziś zabezpieczyłem agrowłókniną hortensje. Na jedną z nich na próbę założyłem worek lniany.
A jak zabezpieczacie na zimę ketmię syryjską (hibiskus). Czy wystarczy zrobić kopczyk z liści i łęt?
_________________
działka Andre
Andrzej
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Czw Sty 01, 2009 18:13    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum DZIAŁKOWIEC W POLSCE . Strona Główna -> ROŚLINY OZDOBNE Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Następny
Strona 1 z 12
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

DZIAŁKOWIEC W  POLSCE .  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group