Forum DZIAŁKOWIEC W  POLSCE . Strona Główna DZIAŁKOWIEC W POLSCE .
MIEJSCE SPOTKAŃ UŻYTKOWNIKÓW DZIAŁEK.PORADNIK DZIAŁKOWCA .
 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Ceny nawozów i plany na ten rok

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum DZIAŁKOWIEC W POLSCE . Strona Główna -> NAWOŻENIE.KOMPOST.GLEBA.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nn.tomasz
Mała gwiazdka
Mała gwiazdka


Dołączył: 09 Mar 2021
Posty: 22

PostWysłany: Sro Sty 26, 2022 16:52    Temat postu: Ceny nawozów i plany na ten rok Odpowiedz z cytatem

Ceny nawozów poszybowały w kosmos. Jak więc z waszymi planami na nawożenie w tym roku? Co stosujecie, a się sprawdza, a może zostajecie przy kupowaniu nawozów po tej cenie, która jest?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Sro Sty 26, 2022 16:52    Temat postu:

Powrót do góry
jaroslaw.pat
Mała gwiazdka
Mała gwiazdka


Dołączył: 14 Mar 2021
Posty: 14

PostWysłany: Czw Sty 27, 2022 11:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obornik i florahumus. Kupowanie nawozów jest teraz nieopłacalne, chyba, że chcesz wydać fortune
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
banita_bis
Administrator


Dołączył: 21 Sty 2015
Posty: 1562
Skąd: Dolnoślązak, Góry Olbrzymie

PostWysłany: Czw Sty 27, 2022 18:26    Temat postu: Re: Ceny nawozów i plany na ten rok Odpowiedz z cytatem

nn.tomasz napisał:
Ceny nawozów poszybowały w kosmos. Jak więc z waszymi planami na nawożenie w tym roku? Co stosujecie, a się sprawdza, a może zostajecie przy kupowaniu nawozów po tej cenie, która jest?

Ja staram się za dużo nie sypać, więc jakiś zapas mam.
A poza tym, Kolego, oglądaj właściwą stację telewizyjną. Tam ceny nie rosną Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nn.tomasz
Mała gwiazdka
Mała gwiazdka


Dołączył: 09 Mar 2021
Posty: 22

PostWysłany: Sro Lut 02, 2022 17:01    Temat postu: Re: Ceny nawozów i plany na ten rok Odpowiedz z cytatem

banita_bis napisał:
nn.tomasz napisał:
Ceny nawozów poszybowały w kosmos. Jak więc z waszymi planami na nawożenie w tym roku? Co stosujecie, a się sprawdza, a może zostajecie przy kupowaniu nawozów po tej cenie, która jest?

Ja staram się za dużo nie sypać, więc jakiś zapas mam.
A poza tym, Kolego, oglądaj właściwą stację telewizyjną. Tam ceny nie rosną Wink

Sam monitoruję ceny w sklepach. Na porównywarkach jest też możliwość monitorowania krzywej ceny. Zdecydowana większość poszła w górę.
Na jedynej właściwej stacji tv ceny nawozów wręcz maleją, ciekawe co na to rolnicy Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kuhara
Średnia gwiazdka
Średnia gwiazdka


Dołączył: 27 Maj 2015
Posty: 88

PostWysłany: Sro Kwi 27, 2022 07:54    Temat postu: Re: Ceny nawozów i plany na ten rok Odpowiedz z cytatem

W tej stacji ceny też rosną, tyle że z winy Tuska. Na szczęście miłościwie nam panujący socjalistyczny rząd wprowadzi program pomocowy, który eufemistycznie nazwę OBORNIK+ .

A wracając do tematu, to odkąd zrobiłem analizę gleby, to jakieś grosze wydaję na nawożenie bo uzupełniam braki zamiast sypać nawozy uniwersalne. W tym roku wystarczy mi dodać przy podlewaniu saletrę potasową w ilości 1gram/litr.

Co do florahumusu( i inne tego rodzaju drogie wynalazki), to są skuteczne na zaniedbanej glebie. Ja mam dobrze uprawioną glebę, nie katowaną przenawożeniem, zawsze przekopany poplon, zawsze obornik choćby w małej ilości, zawsze dodatek kompostu - u mnie jest tyle kwasów humusowych, że mogę pakować ziemię w kartoniki i sprzedawać jako florahumus domowej roboty.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Sro Kwi 27, 2022 07:54    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum DZIAŁKOWIEC W POLSCE . Strona Główna -> NAWOŻENIE.KOMPOST.GLEBA. Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

DZIAŁKOWIEC W  POLSCE .  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group