Forum DZIAŁKOWIEC W  POLSCE . Strona Główna DZIAŁKOWIEC W POLSCE .
MIEJSCE SPOTKAŃ UŻYTKOWNIKÓW DZIAŁEK.PORADNIK DZIAŁKOWCA .
 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Ciągły warkot kos spalinowych

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum DZIAŁKOWIEC W POLSCE . Strona Główna -> POZOSTAŁE TEMATY DZIAŁKOWE
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Misiazek51
Średnia gwiazdka
Średnia gwiazdka


Dołączył: 29 Gru 2009
Posty: 93
Skąd: mazowieckie

PostWysłany: Pią Lip 06, 2012 10:15    Temat postu: Ciągły warkot kos spalinowych Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie - czy w innych ROD-ach wprowadzono może godziny lub dni ciszy, bez warkotu kos spalinowych? Przyznam że mam tego warkotu, na przemian dobiegającego z okolicznych działek, serdecznie dość. Przychodzi sobota, niedziela i się zaczyna. Nasz ROD od kilku lat jest zelektryfikowany i nie widzę powodu aby na tych płachetkach chodzić ze spalinowymi kosami które chyba nie spełniają żadnych norm jeśli chodzi o wytwarzany hałas.
Może jestem po prostu upie....liwy? Czy ktoś ma podobne odczucia?
_________________
Tylko o sprawach, które nas nie interesują, możemy wyrażać się bezstronnie, co jest powodem, że opinia bezstronna jest zawsze absolutnie bezwartościowa...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Pią Lip 06, 2012 10:15    Temat postu:

Powrót do góry
administrator
Administrator


Dołączył: 07 Wrz 2008
Posty: 7988
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Pią Lip 06, 2012 10:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak jest z tymi kosami ,smród i hałas.
_________________
Pozdrawiam -Maria
Przestrzegaj praw autorskich.
https://www.facebook.com/pages/Dzia%C5%82kowiec-w-Polsce-Forum/1374661736135118
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Andre
MEGA GWIAZDA
MEGA GWIAZDA


Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 16683

PostWysłany: Pią Lip 06, 2012 11:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak jest chyba we wszystkich ogrodach a nawet na terenie prywatnych posesji. Ograniczenia są tylko w godz. 22,00 do 6,00 - zakłócanie ciszy nocnej.
Spróbuj porozmawiać z tymi osobami - to jedyne wyjście. Zarząd raczej nic nie może zrobić.
_________________
działka Andre
Andrzej
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Misiazek51
Średnia gwiazdka
Średnia gwiazdka


Dołączył: 29 Gru 2009
Posty: 93
Skąd: mazowieckie

PostWysłany: Pią Lip 06, 2012 12:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wierzę w skuteczność rozmów - przyniesie to jedynie niepotrzebne zatargi. Pozostaje zacisnąć zęby i zasłonić uszy.
_________________
Tylko o sprawach, które nas nie interesują, możemy wyrażać się bezstronnie, co jest powodem, że opinia bezstronna jest zawsze absolutnie bezwartościowa...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
banita_bis
Administrator


Dołączył: 21 Sty 2015
Posty: 1562
Skąd: Dolnoślązak, Góry Olbrzymie

PostWysłany: Wto Maj 22, 2018 21:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miałem założyć identyczny wątek, ale w porę się zorientowałem, że już nie ma potrzeby.
Kosiarki - wiadomo. Trzeba jakoś znieść, ale pocieszające jest to, że słychać je 2-3 dzialki czyli problemu nie ma.
Ale kosy spalinowe to już koszmar.
Dzisiaj równolegle kosiło kilku Januszy.
Gdyby tak jeszcze używano sprzętu markowego i nie z demobilu. Ale panuje zasada, że kupiona w dyskoncie, rózne składaki albo nabyta na tzw. giełdzie (to taka lokalna odmiana bazaru, a własciwie szaber-placu, bo spora część sprzedawanych rzeczy jest zwyczajnie kradziona z drugiej strony Nysy).
Jak do tego szmelcu dodamy umiejętności kosiarzy...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ewa
Moderator
Moderator


Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 1728
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Sro Maj 23, 2018 08:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smród i decybele.Na działce i pod domem.Firemki świadczą usługi.Wykaszanie trwa bez końca.Wściec się można,ale podobno tak ma być???
_________________
Ewa
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
banita_bis
Administrator


Dołączył: 21 Sty 2015
Posty: 1562
Skąd: Dolnoślązak, Góry Olbrzymie

PostWysłany: Nie Cze 07, 2020 19:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj wieczorem pojechałem na działkę, aby po ćmoku sprawdzić i porównać dwie lunetki obserwacyjne.
O godz. 21,30 jedna z sąsiadek zapamiętale starała się wykosić zielsko wzdłuż jej działki. Cisza, spokój, bezwietrzna w tym momencie aura i fajne powietrze do oddychania. I ten jęk wyżyłowanego silnika, który - a jakże - ma naklejkę 96 dB. Słychać go jednak tak, że trudno pozbierać myśli.
Dzieliły nas dwie działki, czyli 40 m, czyli niewiele.
Gdybym ja odpalił swoją elektryczną kosiarkę, która również ma 96 dB, ona by jej jednak nie usłyszała (zakładam, że ma słuch normalny).

Skąd w ludziach tyle bezmyślności ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
administrator
Administrator


Dołączył: 07 Wrz 2008
Posty: 7988
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Pon Cze 08, 2020 10:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesz ,trwa festiwal ,kto kogo wychowa"."Nowe elyty " innych myślących inaczej.Dookoła panoszy się bylejakość .Wróciła urawniłowka w dół,niestety.
_________________
Pozdrawiam -Maria
Przestrzegaj praw autorskich.
https://www.facebook.com/pages/Dzia%C5%82kowiec-w-Polsce-Forum/1374661736135118
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Jerzy
Moderator
Moderator


Dołączył: 04 Sty 2009
Posty: 1752
Skąd: Południe

PostWysłany: Pon Cze 08, 2020 15:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Regulaminie mojego ogrodu jest zapis:
....
§ 71
1. Działkowiec obowiązany jest:
1) dbać o estetyczny wygląd działki i ROD,
2) nie zakłócać spokoju sąsiadom,
3) w niedziele i dni ustawowo wolne od pracy nie wykonywać czynności wywołujących hałas.


Zamierzam wydrukować, wywiesić. Ale jestem przekonany że to niewiele pomoże
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
banita_bis
Administrator


Dołączył: 21 Sty 2015
Posty: 1562
Skąd: Dolnoślązak, Góry Olbrzymie

PostWysłany: Wto Cze 09, 2020 21:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jerzy napisał:
/../
Zamierzam wydrukować, wywiesić. Ale jestem przekonany że to niewiele pomoże

Już miałem obśmiać Twój pomysł z apelowaniem do kultury, ale to końcowe zdanie sprawę załatwiło Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
administrator
Administrator


Dołączył: 07 Wrz 2008
Posty: 7988
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Sro Cze 10, 2020 12:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cóż nawiązując do wypowiedzi ,
do nadanego ostatnio miana ,
cóż tu o kulturze rozprawiać.
_________________
Pozdrawiam -Maria
Przestrzegaj praw autorskich.
https://www.facebook.com/pages/Dzia%C5%82kowiec-w-Polsce-Forum/1374661736135118
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kuhara
Średnia gwiazdka
Średnia gwiazdka


Dołączył: 27 Maj 2015
Posty: 89

PostWysłany: Czw Lip 02, 2020 14:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jerzy napisał:

3) w niedziele i dni ustawowo wolne od pracy nie wykonywać czynności wywołujących hałas.


I bardzo słuszny przepis. Na moich działkach jest jeszcze dodane popołudnie w sobotę. Zawsze niestety się znajdzie jakiś burak, co przepis oleje. Nie chwaląc się, ja to czynię. Pracuję cały tydzień i tylko w te dni mogę się pobawić na działce.
Nigdy nikomu to nie przeszkadzało lub ludzie inteligentni udawali że nie widzą, bo nie chcieli się z cebulakiem użerać. No ale skończyła się samowola, bo w ciągu kilku ostatnich lat pozmieniali się właściciele i ci nowi nie pozwolą sobie w kaszę dmuchać. "Trzy działki" przyszły do mnie z delegacją i bardzo grzecznie wyłuszczyły problem hałasu. Cóż miałem zrobić? Przeprosiłem i obiecałem poprawę. Normalnie, to jestem bardzo asertywny, że aż ocieram się o wąską granicę między asertywnością a chamstwem. W tym przypadku moja grzeczna postawa wyniknęła z faktu, że zaskoczono mnie całkowicie. Tak byłem zdezorientowany jakbym dostał w łeb bomem przy zwrocie, zupełnie nie rozumiałem o czym ci ludzie do mnie rozmawiają, bo:
Lubię przyjść na działkę w tygodniu albo jak leje deszcz albo po sezonie. Spokój, cisza, ptaki, wiewiórki, bażanty, lisy, jeże, dziecioł i dziki.
A w sobotę i niedzielę nie słyszę własnej kosiarki. Trzy działki = trzy babcie, trzech dziadków, pięć młodych małżeństw, kilkanaścioro dzieci w przedziale 3-11 w dwu basenach i jednej piaskownicy. To że dzieci się drą, to dzieci tak mają, rozumiem. To że po alkoholu rozmawia się ciut głośniej, też rozumiem, sam nie jestem abstynentem.
Ale te osiem bab to bym zakneblował. Dzięki nim wiem który lekarz nie potrafi leczyć, kto umarł i ile lat żył, kto się będzie rozwodził, które autobusy wypadły z kursu, ile kosztuje leczenie hemoroidów, która nauczycielka się puszcza i mnóstwo innej zbędnej dla mnie wiedzy.
Bądźmy sprawiedliwi, są też plusy, mogę wygrać samochód i 10 tysięcy złotych w teleturnieju "Jaka to melodia" jak będzie odcinek specjalny poświęcony tzw. "góralskiej muzyce".

I miałem zakończyć posta inaczej, ale przypadkiem napisało mi się "poświęcony" - słowo-klucz do zagadki, freudyzm zadziałał, to od razu napiszę że przeprowadziłem krótki research środowiskowy i dowiedziałem się że naprawdę rozchodzi się o koszenie w niedzielę. W dzień święty!

Nie będę jednak rozpoczynał wojny religijnej. Ludzie o takiej mentalności nigdy nie zrozumieją, że tak chamskie prace jak koszenie, plewienie i kopanie grządek to może być dla "miastowego" wypoczynek i rozrywka a nie praca. Szkoda im tłumaczyć, ja szanuję swój czas. Kosił będę w sobotę a jak się przeczepią do plewienia w niedzielę to psem poszczuję. Psa nie posiadam, właśnie dlatego że ciągle nie ma mnie w domu Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
administrator
Administrator


Dołączył: 07 Wrz 2008
Posty: 7988
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Czw Lip 02, 2020 14:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko jasne.Nawet nie ma co dodać.
Pozdrawiam. Confused
_________________
Pozdrawiam -Maria
Przestrzegaj praw autorskich.
https://www.facebook.com/pages/Dzia%C5%82kowiec-w-Polsce-Forum/1374661736135118
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
banita_bis
Administrator


Dołączył: 21 Sty 2015
Posty: 1562
Skąd: Dolnoślązak, Góry Olbrzymie

PostWysłany: Pią Lip 03, 2020 09:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
/.../
I miałem zakończyć posta inaczej, ale przypadkiem napisało mi się "poświęcony" - słowo-klucz do zagadki, freudyzm zadziałał, to od razu napiszę że przeprowadziłem krótki research środowiskowy i dowiedziałem się że naprawdę rozchodzi się o koszenie w niedzielę. W dzień święty!
/../

Ale możesz kosić 1 Maja... o pardon... to teraz św. Józefa Robotnika.... nie wolno...
A poważniej - często jest możliwość jakiegoś sensownego kompromisu, np. użycie sprzętu elektrycznego.
Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
administrator
Administrator


Dołączył: 07 Wrz 2008
Posty: 7988
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Pią Lip 03, 2020 09:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie. Bad Grin Bad Grin Bad Grin
_________________
Pozdrawiam -Maria
Przestrzegaj praw autorskich.
https://www.facebook.com/pages/Dzia%C5%82kowiec-w-Polsce-Forum/1374661736135118
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Reklama






Wysłany: Pią Lip 03, 2020 09:49    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum DZIAŁKOWIEC W POLSCE . Strona Główna -> POZOSTAŁE TEMATY DZIAŁKOWE Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

DZIAŁKOWIEC W  POLSCE .  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group